Fanúšikovia sa RADUJÚ, ostatní SMÚTIA!

17. feb 2021

Aj my sme obrovskými fanúšikmi moto-športovej KRÁĽOVNEJ F1 a s obľubou sledujeme jej dianie.
Priaznivci tejto závodnej série sú ak jedna veľká rodina a predsa sa nájde niečo alebo nikto, kto túto skupinu rozdeľuje na 2 tábory. Rozprávame sa o 36 ročnom Britovi pôsobiacom v tíme Mercedes-AMG Petronas F1, 7-násobnnom majstrovi sveta, Lewisovi Hamiltonovi.

V tomto tíme získal šesť zo svojich siedmich titulov majstra sveta F1. Sedemnásobný majster sveta v F1 Lewis Hamilton predĺžil zmluvu s Mercedesom o jeden rok. Popredný tím motoristického seriálu o tom informoval v pondelok.
Pôvodný kontrakt Britovi vypršal na konci roka 2020, nemecký tím už dávnejšie avizoval veľký záujem o jeho predĺženie. „The Mercedes-AMG Petronas F1 Team s potešením oznamuje, že spolupráca medzi úradujúcim majstrom sveta a úradujúcim víťazom Pohára konštruktérov bude spoločne pokračovať aj v roku 2021,“ citovala z oficiálneho komuniké tímu agentúra AFP. Tridsaťšesťročný Hamilton pôsobí v Mercedese od roku 2013. „Spoločne sme dokázali neuveriteľné veci. Stále sa však chceme zlepšovať a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,“ uviedol Hamilton podľa BBC. Popri športových úspechov ho teší vzájomná spolupráca aj v charitatívnej oblasti. Podľa Hamiltona mu Mercedes poskytuje veľkú podporu: „Som veľmi hrdý, že sme tento rok rozbehli fond na podporu rozmanitosti a inklúzie v športe.“

Pin It on Pinterest

Share This

Share this post with your friends!